Pieniądze szczęścia nie dają?

Wyobraź sobie taką sytuację: leżysz na miękkim kocu, masz zamknięte oczy, jesteś na plaży, czujesz na skórze dotyk promieni słońca, a w uszach szum fal. Przesypujesz piasek pomiędzy palcami i słyszysz głos ukochanej osoby. Otwierasz oczy i widzisz tą najważniejsz dla Ciebie twarz, dostajesz do ręki pyszny koktajl, cieszysz się chwilą. I tak jest codziennie, tak wygląda Twoje życie.

Marzenia? Tak! Marzenia o bogactwie zazwyczaj przenoszą nas do ciepłych krajów, zapewne dlatego, że kraje te są daleko i zawsze wycieczki do nich były drogie i dostępne dla zamożnych osób. Obecnie wiele się zmieniło, wczasy na Bali są możliwe za średnią krajową wypłatę, lecz wizja rajskiej plaży i beztroskiego życia jest nadal bardzo silna w umysłach wielu osób. Zimna i ciemna przez ponad pół roku Polska jest dobra na świeta Bożego Narodzenia, ale prawdziwego relaksu chcemy doświadczyć w innych miejscach.

Możliwość swobodnego podróżowania, bez konieczności odkładania każdego grosza, to cel wielu z nas. Właśnie tą swobodę oraz poczucie bezpieczeństwa dają… pieniądze.

Każdy z nas zna powiedzenie: pieniądze szczęścia nie dają. Jednak w trudnych sytuacjach życiowych posiadanie pieniędzy może zaoszczędzić nam mnóstwa stresów, nieprzyjemnych sytuacji oraz pozwolić cieszyć się życiem w stu procentach. Pieniądze pozwalają realizować także wyższe cele, takie jak pomoc bezdomnym, biednym, chorym lub angażowanie się w przeróżne akcje, mające na celu na przykład ochronę środowiska naturalnego czy dialog międzykulturowy. Brzmi dobrze? Oczywiście.

Zatem pytanie: jak zarobić dużo pieniędzy jest pytaniem kluczowym i jednym z najczęściej powtarzanych. Niestety, odpowiedź na nie nie jest prosta.

W pierwszej kolejności musimy sobie uświadomić, że słowo „zarobić” oznacza otrzymanie zapłaty za wykonaną pracę lub osiągnięcie zysku z transakcji handlowej. Mając takie znaczenie zarabiania na myśli, otrzymanie spadku po babci nie jest zarobkiem. Nie każdy posiada zamożną babcię lub innego członka rodziny, po którym istnieje możliwość odziedziczenia spadku i wzbogacenia się. Zarobić to podjąć kroki samodzielnie, użyć własnego potencjału do zwiększenia zasobów finansowych.

Punktem wyjścia dla planu zarabiania pieniędzy będzie więc analiza: w jaki sposób mogę wykorzystać to co mam tu i teraz do zarobienia dużej ilości pieniędzy. Musimy niejako zrobić inwentaryzację własnych możliwości – one będą punktem startowym.

Kolejną sprawą jest znalezienie najlepszego sposobu w jaki można zarobić dużo pieniędzy. Etat, freelance, własna firma?

Większość z nas rozumie, że pracując na etacie nasze wynagrodzenie jest zawsze zależne od stawki, którą przydzieli właściciel firmy czy prezes. Być może będziemy zarabiali dużo, ale co jeśli szef zdecyduje, że od przyszłego miesiąca już nie będziesz dla niego pracował? Na etacie jesteśmy zdani na wolę przełożonych.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak zarobić dużo pieniędzy, będzie: założyć własny biznes. I w tym miejscu zastanów się, czy otworzenie, na przykład, warszatu samochodowego doprowadzi Cię do dużych zarobków? Przecież nie jesteś w stanie naprawić stu samochodów dziennie? Jaki może być Twój realny zarobek z takiego biznesu? Niestety, podbny jak z etatu.

Rozwiązaniem idelanym jest osiąganie dochodów, które są niezależne od Twojego nieustannego działania. Jest to tzw. dochód pasywny. Przykład? Raz napisany świetny kryminał sprzedaje się już bez Twojego udziału. Wymyślona przez Ciebie aplikacja na smartfona okaże się światowym sukcesem i będzie miała miliony pobrań, a przecież największą pracę wkładasz w jej stworzenie jeden raz, później tylko dopracowujesz dzieło.

Nie zapominaj również o tym, żeby nie być sobie sterem, okrętem i żeglarzem. Jeśli będzisz osobą niezastąpioną, to prędzej czy później pojawi się w Twoim życiu sytuacja, gdy nie będziesz mógł pracować i wówczas biznes padnie. Twoim celem powinno być zbudowanie dobrze prosperującej firmy, najlepiej z załogą, która wie co robić i jak pracować. Tylko w taki sposób zapewnisz sobie spokój.

Zacznij budować swój biznes według planu, krok po kroku, zawsze z myślą tworzenia takich rozwiązań, które mogą przynosić pieniądze bez Twojej nieustannej obecności i zaangażowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here