Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa

Zanim bank zdecyduje się udzielić nam kredytu zweryfikuje naszą zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty zobowiązania. Pod lupę weźmie zarówno kwestie finansowe – dochody, wydatki, zobowiązania, jak i nasze predyspozycje do spłaty zadłużenia oraz historię kredytową.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny zakłada możliwość połączenia kilku różnych zobowiązań w jeden, tańszy kredyt. Z założenia więc dopuszcza możliwość posiadania aktualnie spłacanego zadłużenia, bowiem to właśnie ono decyduje o tym, że decydujemy się na konsolidację. A zatem to co standardowo obniża naszą zdolność kredytową (czyli inne zadłużenia), w tym momencie jest traktowane bardziej ‘ulgowo’. Jeśli bowiem otrzymamy kredyt konsolidacyjny, nasze aktualne długi zostaną spłacone, nie będziemy już mieli kilku różnych rat. Do spłaty pozostanie nam tylko jedna rata kredytu konsolidacyjnego. Dzięki wydłużeniu okresu kredytowania możemy także znacząco obniżyć wysokość miesięcznej raty, co dodatkowo ułatwi nam spłatę.

Aktualne zadłużenie nie jest więc jednoznaczne z brakiem zdolności kredytowej i nie przekreśla naszych szans na kredyt konsolidacyjny w banku. Jednakże brak terminowej spłaty rat już tak. Co to dokładnie oznacza? Jeśli występujemy o konsolidację w banku, fakt, że mamy zadłużenie jest jak najbardziej zrozumiały. Jednakże bank dokładnie prześwietli także to, czy mimo licznych zobowiązań wywiązywaliśmy się z poszczególnych umów i płaciliśmy raty terminowo. To nie samo zadłużenie, a właśnie liczne opóźnienia w spłacie oraz zaległości, najczęściej przesądzają o tym, że bank odmawia nam udzielenia kredytu konsolidacyjnego https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ ze względu na brak zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Czy w sytuacji gdy bank odmówił nam kredytu konsolidacyjnego ze względu na brak zdolności kredytowej oznacza, że nie mamy szans na dodatkowe finansowanie? Na szczęście to nie koniec naszych możliwości. Oprócz banków, na rynku finansów funkcjonują także instytucje pożyczkowe. Przez jednych lubiane przez drugich szeroko omijane. Jednakże w momencie kłopotów finansowych, szukamy przede wszystkim dostępnych rozwiązań. W przypadku odmowy banku, mamy znacznie większe szanse na pozyskanie kredytu konsolidacyjnego w instytucji pozabankowej. Jak to możliwe?

W przeciwieństwie do banków, na instytucje pożyczkowe nie są z góry nałożone warunki udzielania kredytów. Firmy pozabankowe same i na własnych zasadach decydują o tym komu i ile środków pożyczą. Widząc zapotrzebowanie na tego typu produkty, firmy pożyczkowe znacznie chętniej udzielają finansowania osobom, które borykają się z nadmiernym zadłużeniem. Ze względu na ponoszone ryzyko, pożyczka konsolidacyjna nie będzie tanim produktem. Jeśli jednak, dzięki zmniejszeniu wysokości miesięcznej raty, ma nam umożliwić terminową spłatę, z pewnością będzie tańszym rozwiązaniem niż generowanie odsetek od nieterminowej spłaty.

Dlatego zanim zadecydujemy stwierdzenie, że coś jest za drogie i nieopłacalne, najpierw przeanalizujmy swoją sytuację. Może bowiem okazać się, że z pozoru droga pożyczka konsolidacyjna jest w praktyce najlepszym rozwiązaniem i najtańszą dostępną dla nas opcją oraz jedyną szansą na wyjście z pętli zadłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here