choreograf

Chyba nikomu nie trzeba wspominać, że praca jako instruktor tańca jest bardzo wymagająca, ale również potrafiąca przynieść sporo satysfakcji. Kiedy widzimy, jak nasi podopieczni stawiają pierwsze kroki oraz rozwijają się, to rozpiera nas ogromna duma. Zapewne miło nam jest widzieć, jak kolejne osoby łapią bakcyla oraz stają się z dnia na dzień coraz lepsze podczas ćwiczeń z tobą. Jako instruktor tańca możemy pracować w różnych miejscach, nie tylko w szkołach tanecznych. Czy zawód instruktora tańca jest dobrym sposobem na utrzymanie? Co ma wpływ na większość pensji instruktora tańca oraz ile mniej więcej taka osoba zarabia w Polsce? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-instruktor-tanca/

Na co wpływ na wielkość pensji instruktora tańca?

Instruktor tańca nie ogranicza się do pracy w jednym miejscu. Może on znaleźć zatrudnienie w instytucjach kulturalnych lub medialnych. Jego pracy przede wszystkim będzie odbywała się w profesjonalnych studiach tanecznych, szkołach nauki tańca czy jako prowadzący zajęć w przedszkolu i szkole.

Typ zajęć, a także kształtu umowy dotyczącej zatrudnienia, a także zakres obowiązków określają finalne pensję instruktora. Istotne są również inne czynniki rynkowe takie jak lokalizacja, wielkość danego miasta, a także zainteresowanie nauką tańca. Na pensje instruktora duży wpływ ma również renoma.

Nie da się jednak  jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile zarabia instruktor. Można jednak wstawić widełki cenowe. Ile zatem zarabia osoba zajmująca się nauką tańca?

Mediana zarobków instruktora tańca w Polsce

Przeciętny instruktor tańca zarabia około 3510 zł brutto na miesiąc. Tutaj pod uwagę brana jest każda forma zatrudnienia. Około połowa przedstawicieli tego zawodu zarabia w przedziale od 3260 zł do 4420 zł brutto na rękę. Ćwierć je z nich zarabia więcej, ponieważ może szczycić się zarobkami w wysokości 4420 zł na miesiąc, a kolejne 20% będzie zarabiał o mniej niż 3260 zł brutto na miesiąc.

Ile kosztuje nauka tańca u instruktora?

Stawki za naukę tańca określane są jako pojedyncze lekcje lub jako cały cykl, czyli inaczej kurs. Zazwyczaj w dużych miastach jedna lekcja jest to koszt około od 20 do 50 zł. Zależności od renomy instruktora tańca oraz rodzaju tańca, który wykonywany jest w ramach nauki. Rozpoznawalny instruktor tańca za jedną lekcję można zapłacić nawet powyżej 100 zł.

Zobacz też: http://przedsiebiorczapani.pl/tancerz-lepsza-praca-na-etat-czy-otworzenie-wlasnej-dzialalnosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here