Czy szybka kasa jest możliwa?

Każdy z nas musi coś jesć, pić, mieć gdzie spać, w co się ubrać i tak dalej. Za czasów przehistorycznych, kiedy ludzie żyli wyłącznie z tego, co sami upolowali lub zebrali było trochę łatwiej. Każdy pracował na siebie i dla siebie. To wystarczało i można było się obyć bez pieniędzy.

Dlaczego ludzkość używa pieniędzy?
Z czasem, kiedy społeczności się rozrastały i trudno było spamiętać, że osoba X zrobiła coś dla Y i teraz Y musi się odwdzięczyć X, a z kolei Q zrobił coś dla Y, ten dla tego coś o mniejszej wartości, ktoś inny o większej. Poza tym zaczęto wytwarzać przedmioty, które mogły być przekazywane między członkami plemienia i trzeba było jakoś rozwiązać problem odwdzięczania się. Co, jeśli ktoś zrobił dla mnie włócznię, a ja nie mam jak się odwdzięczyć, bo nie chce ode mnie skór?
Tak powstał pomysł pieniądza. W toku dziejów społeczności rozrastały się jeszcze bardziej, a stosunki międzyludzkie zaczęły się komplikować coraz bardziej. Pieniądze ułatwiały rozliczanie się, ale z kolei ich posiadanie stało się konieczne do przetrwania i zaspokojenia potrzeb.

Wielu nie chce się wysilać
Już wtedy, kiedy pojawiły się pierwsze pieniądze, ludzie zaczęli rozmyślać, jak by tu zarobić w łatwy sposób. Dla niektórych najlepszą opcją było rabowanie innych. Inni wykorzystywali osiągnięte uczciwą pracą stanowiska, żeby zacząć wyzyskiwać swoich podwładnych. Legalnymi sposobami też da się dojść do sporego majątku. „Wystarczy” mieć innowacyjny pomysł albo rozwiązać jakiś problem uprzykrzający ludziom życie i szybka kasa gwarantowana.

Własna działalność
Pracując dla kogoś trudno dorobić się w szybkim czasie dużego bogactwa. Chyba, że jest się już na samym szczycie drabiny w wielkiej korporacji – ale to jest sytuacja dość rzadka i mimo wszystko mało dostępna. Dlatego warto pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu od samego początku będziemy pracować na własny rachunek, pod własną nazwą i według własnego pomysłu. Jednak ta opcja jest dość czasochłonna i, zwłaszcza na początku, może wymagać sporej inwestycji z naszej strony.

Zdaj się na swoje szczęście
Zdecydowanie najszybszymi sposobami na zarobienie jest odziedziczenie majątku po obrzydliwie bogatej ciotce oraz wygrana w loterii. Pewnie już zrobiłeś w myślach przegląd rodziny i wiesz, że nie masz obrzydliwie bogatej ciotki. Ani wujka. Ani nikogo innego. Z kolei wygrana na loterii jest mało prawdopodobna i można sporo stracić. Inne formy hazardu to jeszcze gorsza myśl, bo można się uzależnić.

Podejmij ryzyko
Często dobrze opłacalne są zadania, których nikt nie ma odwagi się podjąć. Działania tak ryzykowne, jak bycie testerem kamizelek kuloodpornych albo opiekun stada żmij z pewnością są dobrze opłacalne. Trzeba się jednak zastanowić, czy ryzyko jest tego warte.

Niezwykłe umiejętności
Być może skrywasz w sobie jakieś niezwykłe umiejętności, które pozwolą Ci zarobić wielkie sumy w krótkim czasie. Możesz na przykład mieć superwrażliwy nos, którym rozróżniasz najdelikatniejsze nuty perfum. Doskonale wczuwasz się w potrzeby klientów i możesz tworzyć profile grup docelowych dla firm marketingowych. Doskonale znasz tajniki biologii molekularnej i immunologii, więc możesz zarabiać krocie pracując w laboratorium firmy produkującej zaawansowane leki. Masz niezwykły zmysł estetyczny, co pozwala Ci na projektowanie mebli, które osiągają zawrotne ceny. W tych przypadkach kasa może być duża, ale nadal wymagać czasu i wieloletniej pracy i szlifowania umiejętności.

Najszybsza kasa
Najprościej jest zarabiać na szybkich zleceniach. Czasem ktoś ma do zaoferowanie wykonania drobnych prac za uczciwą kwotę. Może to być przypilnowanie dziecka, wyprowadzenie psów, napisanie tekstu, udzielenie korepetycji, pomoc w porządkach. Są to prace wymagające naszej uwagi, ale za to nie trzeba umieć cudów lub uczyć się ich latami. Już w chwili, gdy ktoś Cię potrzebuje, Ty jesteś gotowy działać. Nie musisz się szczególnie przygotowywać, a zadanie jest do wykonania tu i teraz. Możesz trafić na bardzo korzystne oferty regularnie przeglądając strony z ogłoszeniami. Szybka kasa czasem nie musi być wielka, za to wystarczy, by była szybka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here