Doradca kredytowy - czy faktycznie może nam pomóc

Wiele osób zwraca uwagę na fakt, iż obecny poziom stóp procentowych sprzyja braniu kredytów, czy to konsumenckich, czy hipotecznych. Choć jest w tym twierdzeniu ziarnko prawdy, musimy mieć świadomość, że wartość stopy procentowej jest zmienna i z każdym kwartalnym posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej może się zmienić. Dlatego też, decydując się na kredyt, nie warto słuchać znajomych i rodziny. Kredyt to jeden z istotnych elementów, z którym będziemy żyć przez wiele lat, dlatego warto o profesjonalną opinię zwrócić się do doradcy kredytowego. Jakie zagrożenia czyhają na nas podczas wnioskowania o kredyt? Jak doradca kredytowy może nam pomóc? Jakie korzyści wynikają ze spotkania z doradcą kredytowym?

Kredyt – jakich zagrożeń możemy się spodziewać?

Kredyt lub pożyczka to produkty finansowe, które pozwalają nam spełnić nasze marzenia materialne tu i teraz, bez potrzeby żmudnego oszczędzania, oczekiwania na uzyskanie pożądanej kwoty. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, szczególnie jeśli mówimy o takich inwestycjach jak zakup domu czy mieszkania. Musimy jednak mieć świadomość, że w zamian za natychmiastowy dostęp do pieniędzy, bank oczekuje od nas sowitej prowizji. Czy decyzja kredytowa ucieszyła nas tak bardzo, że podpisaliśmy umowę, ledwo spoglądając w warunki? Niestety taki scenariusz zdarza się zbyt często. Kredyt hipoteczny czy kredyt konsumencki to produkty, za które każdego miesiąca musimy zapłacić ratę. Rata składa się z części pożyczonego kapitału plus odsetek, które stanowią zapłatę dla banku. Wielokrotnie zdarzało się, że prowizja, opłata za wypłatę środków, marża banku i oprocentowanie są tak wysokie, że w praktyce musimy oddać kwotę praktycznie dwukrotnie wyższą, niż pożyczyliśmy. To jedno z największych zagrożeń, które czeka na osoby nie zaznajomione z realiami rynku pożyczkowego.

W czym pomoże nam doradca kredytowy?

Jeśli jednak zdecydujemy się na spotkanie z doradcą kredytowym, możemy mieć pewność uzyskania pełnej wiedzy o produkcie, z którego korzystamy. Co więcej, doradca sprawi, że produkt ten będzie idealnie dostosowany do naszych potrzeb. W jaki sposób? Zacznijmy od tego, w jaki sposób wygląda rozmowa z doradcą kredytowym. Rozpoczyna się ona od rozpoznania naszych potrzeb. Co chcemy sfinansować? Jak długo chcemy spłacać zobowiązanie? Na jaką wartość miesięcznej raty jesteśmy sobie w stanie pozwolić? To bardzo ważne informacje, które pozwolą doradcy dostosować konkretną ofertę kredytu do naszych preferencji. Dzięki wizycie u doradcy kredytowego będziemy w stanie uzyskać produkt, który faktycznie spełni nasze marzenia bez kaca moralnego w przyszłości.

Więcej informacji: Poznaj ofertę – doradca kredytowy Tomasz Wostal – dowiedz się więcej.

Jakie korzyści wynikają ze spotkania z doradcą kredytowym?

Najważniejsza korzyść to oszczędność pieniędzy. Doradca dokładnie opowie nam o wszystkich kosztach i opłatach związanych z zaciągnięciem danego zobowiązania finansowego. To z kolei sprawia, że w przypadku zbyt wysokich opłat nie musimy decydować się na to rozwiązanie i rozglądnąć się za innymi alternatywami. Druga kwestia to oszczędność czasu – doradca jest świetnie poinformowaną osobą, która ma dostęp do ofert wszystkich banków. My samodzielnie nie musimy robić wycieczek do banków – wszystkiego dowiemy się w jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here