praca

Jeżeli chodzi o rynek pracy w Stargardzie Szczecińskim to trzeba nadmienić, że charakteryzuje się on niewielką różnorodnością ofert. Mówiąc o rynku pracy w Stargardzie Szczecińskim trzeba nadmienić, że w niedalekiej przeszłości Urząd Pracy tej miejscowości organizował spotkanie dotyczące trendów, wyzwań i oczekiwań związanych ze stronami tego rynku.

Do działu w Lokalnym Forum zaproszono nie tylko instytucje kreujące podaż na rynku pracy ale również jednostki edukacyjne i szkoleniowe. Zaproszono więc zarówno przedsiębiorców jak i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli działu HR by wspólnie debatować na temat oczekiwań zarówno przyszłej kadry pracowniczej jak i przedsiębiorców.

Przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy jest niezwykle istotne ponieważ to oni w głównej mierze napędzają koniunkturę kraju i czynnie uczestniczą w kreowaniu rynku pracy.

Praca Stargard

Oferty pracy w Stargardzie Szczecińskim dostępne na Gowork Stargard nieco odbiegają od realnych oczekiwań młodych ludzi, którzy zamierzają dopiero wejść na ten rynek niemniej jednak spotkanie miało na celu wyrównanie różnic związanych z oczekiwaniami stron. Warto nadmienić, że uczniowie szkół średnich, mają wysokie oczekiwania zarówno od strony zarobkowej jak i tej związanej z rozwojem.

Niemniej jednak zarobki w Stargardzie Szczecińskim to tematyka, która interesuje również osoby, które aktualnie są czynne zawodowo lub z jakichś powodów poszukują pracy. W takiej sytuacji osoby, o których mowa są zainteresowane głównie dostępnością i różnorodnością ofert przy stałym wynagrodzeniu. Biorąc pod uwagę potencjalnych kandydatów na pracowników należy zwrócić się ku kilku faktom. Osoba, która będzie realnie zainteresowana ofertą pracy musi być nią przyciągnięta. Czynnikiem zachęcającym jest oczywiście w głównej mierze wynagrodzenie, ale w wielu przypadkach, zwłaszcza jeśli pracownik utracił poprzednią pracę lub nie jest nią usatysfakcjonowany to z jakichś powodów poszukuje nowego miejsca pracy, a tym co go zachęci niewątpliwie jest wynagrodzenie. Kolejną rzeczą, dla której potencjalny kandydat może zainteresować się ofertą pracy w Stargardzie Szczecińskim jest system szkoleniowy i motywacyjny jaki kieruje bezpośrednio do niego przyszły pracodawca.

Niewątpliwie, prócz wyżej wymienionych grup, tudzież kategorii wiekowych dla których interesujące są inne oferty pracy, bo dla pracownika młodocianego lub wchodzącego na rynek pracy z nowym potencjałem, najważniejszy będzie rozwój, ale taki, który celuje bezpośrednio w jego wykształcenie, zainteresowania i jest skierowany niemal personalnie, natomiast pracownik obecny na rynku, ale poszukujący (z jakichś przyczyn) nowego miejsca pracy będzie zainteresowany stabilnością zarobków, możliwością szkolenia się również w innych kierunkach lub pozyskiwania nowych umiejętności. Wracając do głównego wątku, rynek pracy w Stargardzie Szczecińskim jest również, albo powinien być, ukierunkowany na osoby w wieku zbliżającym się do emerytury tj. w okolicy od 50-55 lat wzwyż.

Skupiając się z kolei na tej grupie potencjalnych pracowników, to dla nich nie najważniejsze są zarobki, ale stabilizacja zatrudnienia, dostęp do opieki medycznej czy zdrowa i spokojna atmosfera pracy. Taki pracownik, jest szczególnym rodzajem pracownika, ponieważ jego bagaż doświadczeń związany z życiem zawodowym jest niejednokrotnie tak ogromny, że nie wykazuje on już zainteresowania kształceniem się. Interesuje go w szczególności spokojna i cicha praca gdzie może bez zbędnego stresu doczekać upragnionej emerytury.

Takich ofert pracy w Stargardzie Szczecińskim jest najmniej. Niewątpliwie zapomina się o tej grupie pracowników, którzy też mają swoje potrzeby. Uelastycznienie rynku pracy i ubogacenie go o nowe oferty pracy spowodują, że być może seniorzy również zainteresują się reaktywacją swojego wygasającego życia zawodowego.

To do nich w głównej mierze powinny zostać skierowane kolejne spotkania organizowane przez Urząd Pracy w Stargardzie Szczecińskim i to właśnie z tą grupą pracowników liczne władze powinny podjąć dyskusję na temat ich oczekiwań związanych z rynkiem pracy w Stargardzie Szczecińskim. Lokalne władze, administracja, przedsiębiorcy i osoby w wieku 50+ powinny podjąć rozmowy w związku ze zwiększeniem liczby atrakcyjnych ofert pracy na rynku w Stargardzie Szczecińskim. Największą zaletą, związaną z zatrudnieniem pracownika w wspomnianej kategorii wiekowej jest jego doświadczenie, a także bezproblemowość. Osoby takie najlepiej spisują się na stanowiskach związanych z stróżowaniem. Portier czy dozorca to tylko jeden z zawodów w których osoby w wieku 50+ odnalazłyby się doskonale. Ludzkie odruchy nie powinny być obce na rynku pracy, a aktualny trend gloryfikujący pogoń za pieniądzem prowadzi do całkowitego wymarcia ludzkich uczuć. Osoby wygasające zawodowo, które nagle i niespodziewanie utraciły swoją dotychczasową pracę powinny mieć instytucję, która w sposób przyjazny pomoże w nawiązaniu nowego, zadowalającego stosunku pracy i spokojnego doczekania wieku emerytalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here