Fizjoterapeuta zarobki

Zanim zdecydujemy się na podjęcie się nowej pracy, potrafimy czytać o niej w sieci przez kilka dni, byleby tylko dowiedzieć się ostatecznie, ile potencjalnie moglibyśmy na niej zarobić. Zarobki są dla nas ważne i nigdy się to nie zmieni. Gdybyśmy kompletnie się z nimi nie liczyli, najprawdopodobniej wszyscy przesiadywalibyśmy teraz na bezrobociu lub wykonywalibyśmy mało ambitne i niemęczące prace, uzyskując pensje wynoszące maksymalnie dwa tysiące złotych netto na miesiąc. Sami jednak już teraz możemy stwierdzić, że takie sumy nigdy nie byłyby dla nas satysfakcjonujące. Marzymy o znacznie większych pieniądzach, dlatego też podczas wybierania dla siebie nowej pracy idealnej, kierujemy się głównie wysokością pensji uzyskiwanych na konkretnych stanowiskach. Jak zatem wyglądają fizjoterapeuta zarobki? Czy jeśli sami zajmiemy się rehabilitacją pacjentów i rozpoczniemy pracę w jednym z ośrodków zdrowia bądź założymy własną działalność gospodarczą, będziemy mogli dołączyć do czołówki najlepiej zarabiających osób w Polsce?

Fizjoterapeuci pracują dla służby zdrowia i najczęściej stają się częścią personelu pomocniczego, który pomaga zwykłym lekarzom w rehabilitowaniu pacjentów. Jeżeli od zawsze interesowały nas zarobki różnych pracowników, najprawdopodobniej sami znaleźliśmy już w Internecie specjalistyczną stronę skupiającą się wyłącznie na tych kwestiach. Za każdym razem możemy wpisać w znajdującym się na niej polu wyszukiwań nazwę konkretnego zawodu lub profesji, dowiadując się następnie, jak wyglądają związane z nimi zarobki bądź dodatkowe benefity. Badania dotyczące pracy fizjoterapeutów zostały przeprowadzone w ubiegłym roku, ale mimo tego wciąż możemy je uznać za aktualne, czyli dostarczające nam wiarygodnych informacji. Wynika z nich przede wszystkim to, że (o dziwo) największą grupę fizjoterapeutów w Polsce stanowią… kobiety. Aż 67% osób wykonujących ten zawód to właśnie przedstawicielki płci żeńskiej. Jedynie 440 mężczyzn podjęło się w ubiegłym roku podobnej pracy. Nie znaczy to jednak, że jeśli sami należymy do grupy męskie, nie możemy wykonywać takiej pracy. To zawód dość uniwersalny, który nigdy nie dzieli społeczeństwa pod względem płci.

Oczywiście największa część artykułu związanego z analizą badań przeprowadzonych na grupie polskich fizjoterapeutów łączy się z uzyskiwanymi przez nich pensjami. Jak zatem one wyglądają? Mediana osiąga wartość niecałych trzech tysięcy złotych. W ubiegłym roku większość fizjoterapeutów zarabiała więc miesięcznie dokładnie 2 tysiące 648 złotych brutto. Na rękę pozostawała im niewielka sumka. Nawet jeśli nie potrafimy tego przeliczać, w tym przypadku na pewno nie będzie ona wyższa niż 2100 złotych netto. A pamiętajmy, że jest to wyłącznie mediana. Fizjoterapeuci zarobki czasem są dużo gorsze, bo w zeszłym roku aż jedna czwarta pracowników zajmujących się rehabilitacją uzyskiwała pensje w wysokości 2 276 złotych brutto. Jest to niemalże równowartość pensji zwykłych ekspedientów, dlatego już sam ten fakt powinien skłonić nas do myślenia. Oczywiście niektórzy fizjoterapeuci, zwłaszcza ci pracujący w swoich własnych firmach, zarabiają znacznie więcej. Jest ich jednak niewielu, a to też oznacza, że sami najprawdopodobniej w takiej pracy nie zarabialibyśmy zbyt dużo.

Pieniądze to jednak nie wszystko. Niemalże każda praca daje nam w dzisiejszych czasach dodatkowe benefity. Wynika to z faktu, iż pracodawcy coraz częściej starają się aktywnie stosować różne techniki motywacyjne, mające zapewnić pracownikom stałą motywację do działania, zwiększać ich lojalność wobec pracodawcy i zachęcać ich do własnego rozwoju zawodowego. Na stanowisku fizjoterapeuty prawdopodobnie będziemy otrzymywać regularny dostęp do kierunkowych i specjalistycznych szkoleń. Być może nawet będziemy mogli dobierać je do swoich własnych oczekiwań, udając się tylko na takie kursy, które będą nieść ze sobą dla nas większą wartość. Zawsze sprawdzajmy więc, co takiego może nam zaproponować nasz potencjalny pracodawca. Nie skupiajmy się wyłącznie na samych pieniądzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here