Jak przechowywać i transportować jabłka

W ciągu wielu lat doświadczeń, producenci opakowań wielokrotnego użytku, we współpracy z praktykami sadownictwa, wypracowali skrzynki na jabłka, które znacznie lepiej niż wszystkie wcześniej używane, spełniają swoje zadania. Istotne przy tym jest respektowanie wymogów nie tylko przechowalniczych, ale również środowiskowych.

Nowa koncepcja przechowalnictwa

Skrzynie na jabłka kojarzyły się dotychczas z drewnianą, ażurową konstrukcją o ostrych krawędziach, które łatwo chłonęły wilgoć oraz były podatne na zagrzybienie. Nowoczesna technika przechowalnicza wprowadziła szereg udoskonaleń takich tradycyjnych pojemników. Ażurowa skrzynka plastikowa, przeznaczona dla branży sadowniczej, to produkt dostosowany do użycia w różnych warunkach pogodowych oraz zapewniający bezpieczeństwo znajdującego się wewnątrz towaru.Nowoczesne skrzynie na jabłka muszą nie tylko gwarantować dopasowanie do natury przechowywanego produktu, ale również ergonomiczną konstrukcję wspierającą pracę ludzi.

Charakterystyka produktu

Skrzynki na jabłka, o których mowa, wykonane są z neutralnego w kontakcie z żywnością, a jednocześnie bardzo trwałego i łatwego do utrzymania w czystości plastiku. Perforowane ściany zapewniają dostęp powietrza, a więc właściwe wentylowanie znajdujących się wewnątrz produktów.Ponadto pojemniki te charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkiego rodzaju odkształcenia materiału, co ma zasadnicze znaczenie dla ochrony owoców przed uderzeniami, wgnieceniami, pękaniem.

Technika transportowania

Optymalizację warunków transportu owoców zapewniają skrzyniopalety na jabłka. Ich znormalizowane wymiary, a także odpowiednio wyprofilowane dna oraz górne krawędzie pozwalają na ich bezpieczne piętrowanie. Możliwość układania w stosy, bez obawy o uszkodzenie zawartości, wpływa na duże oszczędności miejsca zarówno w magazynie jak i w przestrzeni ładownej środka transportu, którym są przemieszczane.Skrzynki na jabłka oraz skrzyniopalety na jabłka, łatwo jest ułożyć na standardowej europalecie, co ułatwia procesy przeładunkowe i znacznie ogranicza manipulacje magazynowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here