Jak wybrać dobrą agencję pracy za granicą?

Sytuacja osób pracujących w Polsce nie wygląda niestety zbyt korzystnie i ma tendencję spadkową. Niby protesty przynoszą swoje efekty i minimalne płace ulegają podwyższeniu, ale równocześnie z tym wzrostowi ulegają ceny standardowych artykułów, których każdy człowiek potrzebuje do normalnego życia. Ciężko z tym jakkolwiek walczyć. Rząd nic nie robi sobie z próśb czy nawet żądań pracowników, którzy muszą radzić sobie z coraz to cięższymi zadaniami, a nie uzyskują adekwatnego do włożonego wysiłku wynagrodzenia. Wystarczy spojrzeć na sytuację nauczycieli. Maksymalna zarabiana przez nich pensja wynosi około trzech tysięcy złotych netto, ale mogą ją uzyskać wyłącznie nauczyciele dyplomowani, którzy zdążyli już przepracować w swoim życiu odpowiednią ilość czasu (czyli na ogół przynajmniej kilkanaście lat). Pogarszająca się jakość życia w Polsce wręcz zmusza niektórych ludzi do wyjazdów za granicę, dzięki którym mogą oni podreperować swój budżet lub nawet znaleźć dla siebie nowe i lepsze miejsce do życia. W załatwianiu takich spraw pomaga im agencja pracy anglia. To do niej należy się zgłosić, myśląc o wyjeździe za granicę. Po czym jednak można poznać tą dobrą agencję, która rzeczywiście zadba o swoich pracowników, a której nie będzie zależeć tylko i wyłącznie na własnych dochodach? Czy takie agencje w Polsce w ogóle istnieją?

Wiele osób postanawiających wyjechać za granicę w celach zarobkowych próbuje zorganizować taki wyjazd na własną rękę. Nie jest to jednak najlepsza opcja. Niby w Internecie nie brakuje ogłoszeń dotyczących pracy w Anglii, Holandii czy Niemczech, ale przeciętnemu i niedoświadczonemu człowiekowi trudno jest je zweryfikować i ocenić, czy rzeczywiście zapewniana przez nie praca jest tak korzystna i atrakcyjna, jak to wygląda na pierwszy rzut oka. Agencje pracy mają za zadanie zapewniać wyjeżdżającym pracownikom bezpieczeństwo. Pomagać im w załatwianiu spraw formalnych, oferować im pełne wsparcie i to zarówno podczas zdobywania nowej pracy, jak i już na miejscu, gdy człowiek zjawi się w obcym dla niego kraju. Trzeba jednak umiejętnie je przewertować i przepatrzeć przynajmniej kilkanaście takich firm, by ostatecznie nawiązać współpracę z tą, która rzeczywiście zdoła o człowieka zadbać. A po czym można ją poznać?

Dobra agencja pracy anglia musi na pewno działać legalnie. Powinna w sposób uczciwy prezentować potencjalnym pracownikom różne oferty pracy, od razu zaznaczając, w jakich warunkach będą oni żyć i funkcjonować. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum dotyczące życia i pracy za granicą, aby już na jednej stronie przeczytać tysiące negatywnych opinii, w których ludzie krytykują poszczególne agencje pracy, wypełniając swoje komentarze samymi wulgaryzmami. Twierdzą, że zostali zakwaterowani w katastrofalnych warunkach. Mieszkają w ciasnych bungalowach z kilkoma obcymi osobami przypadającymi na jeden pokój, nie mając nawet dostępu do łazienki czy kuchni. Te opinie bywają prawdziwe, ale należy zwrócić uwagę na to, przez kogo są pisane. Nieraz jest bowiem tak, że pochłonięty swoimi marzeniami o dużych zarobkach człowiek nawet nie zapoznaje się szczegółowo z podpisywaną umową, a potem już tylko narzeka. A wystarczy samemu udać się do agencji pracy i zapytać o miejsce zakwaterowania. Czasami agencje nie chcą udzielać takich informacji, ale w takim wypadku lepiej poszukać dla siebie innego pośrednika, zamiast godzić się na przysłowiowego kota w worku.

Mimo wszystko takie opinie pojawiające się w Internecie zawsze warto sprawdzić, choć należy je brać z przymrużeniem oka i podchodzić do nich z chociażby minimalnym dystansem. Sytuacje ludzi pracujących za granicą bywają bardzo różne. Polacy mają tendencję do zawyżania swoich umiejętności i gdy potrafią powiedzieć dwa słowa w języku angielskim, już zaznaczają, że ich znajomość języków obcych plasuje się na poziomie komunikatywnym. W taki sposób sami sobie szkodzą, bo umiejętności na miejscu pracy zostają szybko zweryfikowane. Najlepiej więc nie oszukiwać, a szczerze przyznać się do wszystkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here