Praca marzeń

Kończąc szkołę średnią każdy stoi przed wyborem co dalej? Podjąć pracę czy iść na studia a może zrobić sobie przerwę od nauki?
Rozwiązań może być wiele. Nie każdy ma to szczęście, że uda mu się zdać maturę na najwyższym poziomie i dostać się na najlepsze studia.
Młodzi ludzie, gdy nie chcą iść na studia lub po prostu nie dostali się na wymarzoną uczelnię postanawiają podjąć pracę.
Młodzież po szkole średniej nie posiada jeszcze doświadczenia w pracy. Nadchodzi czas, aby je zdobyć.
Uczniowie już w trakcie nauki w liceum czy technikum coraz częściej dorabiają sobie np.: roznosząc ulotki.
Obecnie nie mamy najgorszej sytuacji na rynku pracy a więc nie trudno jest znaleźć jakąkolwiek pracę.
Jedną z popularnych prac wykonywanych przez młodych ludzi jest właśnie rozdawanie bądź roznoszenie ulotek. Praca polega na rozdawaniu bezpośrednio do rąk przechodniów albo też na roznoszeniu ich do skrzynek pocztowych w blokach. Wydaje się mało wymagająca od pracownika i taka też jest. Praca ta nie wymaga od nas żadnego doświadczenia ani żadnych specjalnych umiejętności. Można rzec, że jest odpowiednia dla każdego.
Kolejną ofertą pracy, która nadaje się dla absolwentów szkół średnich jest kelnerowanie. Chociaż niekiedy wymagane jest doświadczenie, to większość pracodawców tego nie wymaga. To zajęcie polega na podawaniu karty dań, spisywaniu zamówień od gości, serwowaniu potraw oraz na zbieraniu naczyń. Nic trudnego, jednak niekiedy trzeba się nieźle nabiegać. Pracując nawet jako kelner zdobywamy zawsze jakieś doświadczenia.
Następnym rodzajem pracy, jaki jest odpowiedni dla młodzieży to bycie hostessą/hostem. Zazwyczaj do takiej pracy poszukują ludzi młodych. Choć wymagania niekiedy jakieś są. Najchętniej poszukują osób wysokich z miłą aparycją. Praca polega na zapraszaniu gości na dany event, imprezę, wydarzenie. Może mieć też inny charakter, polegający na zapraszaniu klientów marketu do degustacji danego produktu. Praca ta nie jest zwykle trudna, jednak wymaga komunikatywności i pozytywnej energii, aby zachęcić ludzi.
Czwartą propozycją dla młodych ludzi może być praca w call center. Choć sami nie lubimy, gdy dzwonią do nas teleankieterzy to warto przekonać się jak to wygląda od drugiej strony. Siedząc za biurkiem przy telefonie musisz obdzwaniać osoby prywatne badź firmy i jak najlepiej przedstawić ofertę jaką masz za zadanie sprzedać. Praca wymaga od nas dużo cierpliwości. Musimy być osobami komunikatywnymi , rozmawiać z potencjalnymi klientami z uśmiechem na twarzy i z kulturą na ustach, ponieważ jeśli rozmówca wyczuje, że nie jesteśmy dla niego mili i rozmawiamy z nim bez kultury będzie chcial jak najszybciej zakończyć z nami rozmowę.
Pracą, która jest popularna wsród młodych ludzi jest bycie ekspedientką w butikach oraz sieciowych sklepach odzieżowych. Tu niewymagane jest od nas zazwyczaj doświadczenie, ponieważ to pracodawcy często oferują, że wdrożą nas i nauczą wszystkiego od podstaw. W sklepie odzieżowym najczęstszym zajęciem jest obsługa kasy. Nie każdy potrafi to robić, więc na początek dostaniemy raczej mniej wymagające zajęcie, które polegać będzie na układaniu ubrań czy na ogólnym dbaniu o wizerunek sklepu.
Praca nie jest trudna, ale może być mecząca.
Jest wiele ofert pracy dla młodzieży po maturze. Może to być praca przy obsłudze kina, w warzywniaku czy nawet przy sprzątaniu. To zależy co chcemy robić i w czym czujemy się najlepiej. Pierwsza praca, pierwsza wypłata to jeden z wielu kroków w stronę dorosłego życia.
Młodzi często decydują się po maturze, żeby zrobić sobie rok przerwy od nauki. W tym czasie mogą właśnie zdobyć jakieś doświadczenie w pracy a przy okazji zarobić i odłożyć dobie na studia. Praca po maturze to bardzo dobre rozwiązanie.
Warto zdobyć wszechstronne doświadczenie w różnego typu pracach, aby wymienić je potem w CV. Doświadczenie jest bardzo często brane pod uwagę w późniejszym szukaniu pracy. Pracodawcy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na nasze wykształcenie, ale biorą w dużej mierze pod uwagę nasze doświadczenie.
Wybierzmy więc pierwszą pracę na luzie. Każde doświadczenie jest mile widziane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here