Aby leczyć społeczeństwo

Psychologia jest kierunkiem wchodzącym w skład szeroko pojętych studiów społecznych. Natomiast studia społeczne to nauka o człowieku funkcjonującym w świecie. A konkretniej o człowieku, żyjącym w jakiejś konkretnej, określonej strukturze a także zachowującym się w określony sposób. A w jaki? Tego nie wiemy. To znaczy my – zwykli śmiertelnicy. Tym zajmują się właśnie nauki społeczne, w których zakres wchodzą między innymi administracja, nauka o rodzinie, pedagogika, praca socjalna, psychologia czy też socjologia. Natomiast w niniejszym artykule zajmiemy się psychologią właśnie. A konkretnie to skupimy się na studiach psychologicznych, które ty, drogi czytelniku możesz odbyć w Warszawie.

Studia społeczne, takie jak psychologia, to doskonały sposób na rozpoczęcie świadomego działania we współczesnym świecie. Pomogą ci one zrozumieć ludzką naturę a także przybliżyć się do rozumienia zachodzących w świecie procesów, związanych z człowiekiem i jego naturą. Studia społeczne, a co za tym idzie także psychologiczne, bez wątpienia stanowią połączenie pełnej dokumentalistyki życia społecznego wraz z naukowym utwierdzeniem wszystkich form życia w różnorodnych teoriach naukowych. To także opracowywanie nowych systemów, porządkowanie ich, a także rozwiązywanie bieżących problemów i zapobieganie nowym. To wszystko stanowi nie lada zadanie. Poradzi z nim sobie jednak każdy absolwent studiów społecznych. A dzięki takim studiom możesz zostać znakomitym administratywistą, analitykiem, psychologiem lub socjologiem. A wiedz, że wciąż wzrasta zapotrzebowanie na ekspertów tego typu.

Jak możesz dostać się na studia psychologiczne? No, pomyśl. Coś ci świta? Tak, brawo! Matura. A na niej takie przedmioty, jak biologia, geografia, historia, język obcy i wiedza o społeczeństwie. Kluczowe znaczenie ma tu biologia, więc jeśli przedmiot ten budzi twoją odrazę, to nawet nie myśl o studiowaniu psychologii.

Jakie natomiast kierunki związane ze studiami społecznymi oraz psychologicznymi możesz studiować w Warszawie? I dlaczego właśnie tam? Po pierwsze, Warszawa to stolica naszego państwa. A co za tym idzie, miasto pełne możliwości i ofert pracy – tylko przebierać. No dobrze. Skoro mamy odpowiedź na pytanie, dlaczego warto studiować w Warszawie, skupmy się teraz na kierunkach. Do wyboru masz więc: antropozoologię, etnologię i antropologię kulturową, europeistykę, historię i kulturę Żydów, informację naukową i bibliotekoznawstwo, kognitywistykę, kulturoznawstwo, nauki o rodzinie, orientalistykę, politologię, politykę publiczną, pracę socjalną, profilaktykę społeczną i resocjalizację, psychologię, slawistykę, socjologię, socjologię stosowaną i antropologię społeczną, stosowaną psychologię zwierząt, stosunki międzynarodowe, studia filologiczno-kulturoznawcze i studia wschodnie. Dużo tego… Jest więc w czym wybierać, jeśli nie jesteś przekonany – lub przekonana – do samej psychologii. Albo jeśli chcesz realizować dwa kierunki. A wtedy chylę czoła.

Gdzie natomiast znajdziesz zatrudnienie po studiach społecznych, w tym psychologii? Najczęściej w administracji państwowej, a także w samorządach, urzędach i różnych podobnych instytucjach. To ogólnie co do studiów społecznych. Natomiast absolwent psychologii bez problemu znajdzie zatrudnienie w placówkach medycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych czy też szkołach. Możesz także otworzyć własną działalność. Pamiętaj jednak, że psycholog to nie tylko zawód. To także powołanie.

Gdzie natomiast możesz studiować psychologię, która warszawska uczelnia jest warta twojego zainteresowania? Na pierwszym miejscu postawiłbym oczywiście Uniwersytet Warszawski z całą, szeroką gamą studiów społecznych – a wśród nich psychologią. Do wyboru masz jeszcze Społeczną Akademię Nauk oraz Wyższą Szkołę Menedżerską. Tam też możesz studiować psychologię. To może niewielki wybór, ale pamiętaj… liczy się nie ilość, a jakość.

Na koniec mogę ci tylko poradzić, abyś spróbował samodzielnie zasięgnąć szerszej informacji… no chyba, że ten artykuł w pełni zaspokaja ciekawość. Jeśli nie, podpowiadam, pod jakim hasłem szukać. A jest nim, uwaga… „”studia psychologiczne warszawa””. To przecież takie proste, młody człowieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here