nawyki

Niektóre nawyki potrafią przynieść korzyści, ale tylko krótkotrwałe. W perspektywie potrafią one zaszkodzić. Takie nawyki jak na przykład palenie papierosów są złymi nawykami. Tymczasem dobre nawyki są to takie, które na początku są dosyć męczące, ale w dłuższej perspektywie przynoszą naprawdę duże korzyści. Od czego zacząć wpajanie dobrych nawyków?

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dobre-nawyki/

Dobre nawyki – co na początek? 

Nawyki, są to czynności które wykonujemy regularnie i powtarzamy w sposób automatyczny. Do najprostszych i najbardziej powszechnych które zaczynamy już w dzieciństwie należy na przykład mycie zębów ubieranie się przed wyjściem z domu. Są one oczywiste, Nie musimy nawet o nich myśleć, żeby je wykonywać. Co zrobić żeby wprowadzić w swoje życie takie nawyki, które będziemy wykonywać odruchowo, a będą przenosić nam same korzyści?

Dobre nawyki, a sukces człowieka

Na samym początku musimy oczywiście zastanowić się kim chcielibyśmy być. Każdy, będzie miał bowiem inny cel. Musisz przygotować białą listę nawyków dla odpowiedniego dla ciebie zawodu. Sprawdź co taka osoba robi codziennie, regularnie, aby osiągnąć lepsze wyniki. Kiedy masz już przygotowana taką listę Postaraj się te czynności wykonywać codziennie. Na początek będzie to bardzo trudny. Z czasem jednak wetrze się to w nasze życie i będziemy to wykonywać bez żadnego namysłu, automatycznie.

Dobre nawyki – zacznij od małych kroczków

Czasami sama lista nawyków i dobre chęci nie wystarczą. Jak wypracować nawyki, które przyniosą nam korzystne rezultaty?  Najważniejsze jest to, żeby na początku stawić pierwszy krok, który nie będzie bardzo wymagający. Musi być to czynność lub czynności, które nie będą wymagały żadnego wysiłku. Na początek zacznijmy od czegoś prostego. Z czasem powtarzanie prostej czynności wejdzie w nawyk  i będziemy mogli- jeśli jest taka potrzeba – zwiększyć poziom trudności.

Zobacz też: http://przedsiebiorczapani.pl/3-bledy-w-ktorych-nie-mozesz-popelniac-zarzadzanie-czasem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here