scrum master certyfikat

Realizacje zgodne z zasadami Scrum i Agile gwarantują szereg korzyści, które mogą okazać się kluczowe nie tylko dla konkretnego działu, ale również dla całej firmy. Zwłaszcza w przypadku skupiania się na konkretnym produkcie, stanowiącym o sile przedsiębiorstwa.

Biorąc to pod uwagę, warto mieć dostęp do odpowiednio wyszkolonych specjalistów, którzy będą w stanie przekuć wspomniane zasady na realne działania. Oczywiście zgodnie z wcześniej przyjętą filozofią. Żeby to wszystko okazało się możliwe, dobrze jest pomyśleć o szkoleniach, przygotowywanych specjalnie dla fachowców Scrum. Ich zakres jest bardzo szeroki, dlatego każda firma może zaplanować rozwój kompetencji swoich pracowników.

Czego dotyczą kursy Professional Scrum?

Choć oferta rynkowa jest rozbudowana, uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na programy kierowane do dwóch grup specjalistów – Scrum Masterów i Product Ownerów. W obu przypadkach należy skupić się nie tylko na przebiegu szkoleń, ale też tym, kto odpowiada za ich przygotowanie oraz realizację. Bez tego łatwo można bowiem wybrać ofertę kursową, która okaże się niewystarczająca.

  • Scrum Product Owner – szkolenia profesjonalne dotyczą między innymi wizji produktu, walidacji hipotez czy dostarczaniu większej wartości dla interesariuszy. Tego typu programy kierowane są głównie do praktyków, którzy mogą pochwalić się sporym doświadczeniem. Zwłaszcza że tego typu kursy przygotowują do egzaminu Professional Scrum Product Owner II, który kończy się uzyskaniem stosownego certyfikatu. Stanowić będzie on kolejny etap rozwoju kariery, umożliwiając tym samym przystąpienie do egamiznu Professional Scrum Product Owner III.
  • Scrum Master – certyfikat w tym przypadku także jest szalenie istotny. Głównie dla osób, którym zależy na karierze nie tylko Scrum Mastera, ale też Servant-Leadera. Między innymi z tego powodu program kursu jest bardzo zróżnicowany. Związany jest między innymi z wprowadzaniem Liberating Structures, wszelkiego rodzaju praktykami ważnymi dla Scrum Masterów, jak również sposobów wsparcia Product Ownerów.

Bez względu na konkretny zakres omawianych programów, za każdym razem konieczny jest wybór odpowiedniej placówki, tworzonej przez doświadczonych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak uczyć potrzebnych umiejętności. Pomocna w tym będzie dokładna analiza rynku. Nie tylko dostępnych ofert i cen, ale też (a może przede wszystkim) opinii publikowanych przez innych klientów. Przekazywane przez nich informacje zdecydowanie ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here