Elegancka odzież używana

Skomponowanie eleganckich zestawów ubrań do biura czy też na inne wyjścia wymagające schludnego wyglądu może wiązać się ze sporymi wydatkami. Można je jednak zmniejszyć poprzez korzystanie ze sklepów, których asortymentem jest odzież używana. Jak wybierać tam ubrania na ważne okazje?

Na co wracać uwagę kupując ubrania do pracy?

Najważniejsza kwestia dotyczy jakości i stanu odzieży używanej. Jeżeli kupuje się bluzki, na przykład białe czy jasne, należy sprawdzić, czy nie mają one zniszczonych kołnierzyków lub mankietów. Warto wybierać elementy odzieży bez dziur, rozpruć, a także plam, które mogą się okazać trudne do wywabienia w domowych warunkach.

Kupno spódnicy ołówkowej w neutralnym i stonowanym kolorze, na przykład czarnej czy szarej nie powinno stanowić żadnego problemu. Warto wybrać spódnicę z podszewką, wtedy będzie się lepiej układała. Najlepiej zdecydować się na kilka eleganckich bluzek, czarną sukienkę do kolana oraz kilka spódnic czy materiałowych spodni, by z nich móc komponować zestawy na cały tydzień.

Odzież używana na randkę

W sklepach z odzieżą używaną można znaleźć wiele ładnych, modnych, dopasowanych sukienek, które sprawdzą się na randkę. W sukience, szczególnie skromnej, wygląda się kobieco, niezbyt wulgarnie i elegancko. Zazwyczaj każdy sklep z odzieżą używaną ma swój dział sukienek. Największy wybór można znaleźć oczywiście w lecie.

Najlepiej wybrać się na zakupy rezerwując wystarczającą ilość czasu, by sukienki móc nie tylko obejrzeć, ale także przymierzyć, ponieważ często to, co wydaje się ładne na pierwszy rzut oka nie bardzo pasuje do konkretnej sylwetki. Do sukienki można dobrać szpilki i kurteczkę skórzaną, którą także nieraz uda się upolować w second handzie za przynajmniej połowę ceny.

Kiedy chodzić na łowy?

Najlepiej udać się na zakupy w dzień dostawy, chociaż trzeba się liczyć z tym, że będzie naprawdę dużo klientów i atmosfera nie będzie sprzyjała spokojnemu wybieraniu eleganckich strojów. Jeżeli cena ubrań codziennie spada o kilkadziesiąt procent to dobrym pomysłem jest wybranie się do sklepu drugiego lub trzeciego dnia.

Tak naprawdę nawet w ostatni dzień przed wystawą, gdy ubrania kosztują 1 do 5 zł można znaleźć coś oryginalnego i niezniszczonego, idealnego na randkę i do biura.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here