Czy pożyczka z gwarantem się opłaca?

0
1550

Chciałbyś wziąć kredyt, ale z różnych powodów nie masz wystarczającej zdolności kredytowej i bank odmawia Ci udzielenia wsparcia finansowego? Rozwiązaniem może okazać się pożyczka z gwarantem, którą można już otrzymać w wielu instytucjach finansowych. Zobacz, kim jest gwarant i czy warto wziąć z nim pożyczkę.

Kim jest gwarant?

Gwarant zwany także żyrantem lub poręczycielem to osoba, która stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie dla banku. Gwarant zobowiązuje się zapłacić zobowiązanie w momencie, gdy kredytobiorca przestanie regulować swoje długi. Jest to więc osoba, która obarczona jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Osoba, która zdecyduje się na zostanie gwarantem, musi podpisać stosowne dokumenty i mieć świadomość tego, co wiąże się z objęciem tej roli. Poręczyciel powinien mieć dobrą zdolność kredytową, która wesprze kredytobiorcę i pozwoli mu na wzięcie kredytu.

Zazwyczaj gwarantem jest osoba z bliskiej rodziny kredytobiorcy. Nie jest to jednak reguła a ustawodawca nie określa, kto może zostać poręczycielem kredytu. Wcale nie musi być to osoba z rodziny kredytobiorcy, równie dobrze może to być znajomy, a nawet zupełnie obca osoba. Ważne, aby zgadzała się ona na objęcie tej roli i miała odpowiednią zdolność kredytową. Gwarant powinien mieć także ukończone 18 lat oraz możliwość udokumentowania swoich dochodów. Bank może poprosić gwaranta o wyciągi z konta oraz udowodnienie, że otrzymuje on stały dochód. Ma to zmniejszyć szanse na to, że zarówno gwarant, jak i kredytobiorca nie będą w stanie spłacić długu.

Czy pożyczka z gwarantem się opłaca?

Jeśli nie masz odpowiedniej zdolności kredytowej, to pożyczka z gwarantem może Ci bardzo ułatwić proces ubiegania się o pożyczkę. To samo tyczy się osób, które nie mogą wykazać się w banku stałym źródłem dochodu. Należy jednak pamiętać, że znalezienie osoby, która poręczy nam kredyt, może być trudne, a oferty pożyczek z gwarantem nie zawsze są opłacalne. Mogą się one wiązać z wieloma dodatkowymi kosztami, co sprawia, że nie warto się o nie ubiegać.

Jeśli szukasz dobrej oferty pożyczki z gwarantem, to możesz skorzystać z pomocy doradców Spłata Kredytów. Pomoc profesjonalnych pośredników kredytowych pomoże Ci w znalezieniu najlepszej oferty oraz zrozumieniu czym dokładnie jest pożyczka z gwarantem. Skorzystanie z takiej pomocy https://splatakredytow.pl/ to także szansa na otrzymanie trudnych kredytów, które bardzo ciężko jest dostać w momencie, gdy niewiele wiemy na ich temat.

Zanim weźmiesz pożyczkę z gwarantem, zastanów się nad polepszeniem swojej zdolności kredytowej. Dzięki temu w przyszłości będziesz mieć większe szanse na otrzymanie kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here