Ile może zarobić opiekun osób starszych w Niemczech?

Zarobek to jeden z częstych czynników decydujących o wyjeździe do pracy za granicę. Polki i Polacy chętnie korzystają z tej możliwości, by podreperować swój budżet. Ale również, by spełniać swoje zawodowe powołanie lub zmienić swoje życie i osiedlić się na stałe poza granicami kraju. Stanowisko opiekuna osób starszych, poza tym, że daje satysfakcje, jest również źródłem bardzo dobrych dochodów. Ich wysokość jest uzależniona od różnych czynników.

Największe znaczenie ma stan zdrowotny podopiecznego

Osoby zatrudniające się na stanowisko opiekuna osób starszych muszą liczyć się z tym, jakie zadania w zależności od stanu zdrowia podopiecznego, mogą ich czekać. Wybierając ofertę z carework.pl nie trzeba decydować w ciemno. Szczegółowe opisy ofert pozwalają na dopasowanie pracy do ambicji, preferencji, ale przede wszystkim możliwości, umiejętności i doświadczenia opiekuna. Decydując się na konkretną ofertę można wybrać, czy aplikuje się na opiekuna osoby sprawnej, czy też nie. Od tego w dużej mierze uzależniona jest wysokość zarobków. Praca z podopiecznymi wymagającymi więcej uwagi i opieki, a także ogromnej wiedzy i kwalifikacji ze strony opiekuna generuje wyższe zarobki.

Umiejętności i kwalifikacje opiekuna

Najszybciej na pracę, jako opiekun osoby starszej w Niemczech, mogą liczyć osoby znające język niemiecki. Łatwiej zdobyć pracę, jeżeli opanuje się język choćby w stopniu podstawowym. Znajomość języka niesie za sobą szereg korzyści (np. wyższe wynagrodzenie, większy komfort pracy, pewność siebie). Niestety oferty pracy bez języka zdarzają się rzadziej. Brak znajomości języka nie wyklucza jednak nawiązania współpracy. Np. CareWork organizuje kursy językowe, które uwzględniają charakter zawodu opiekuńczego i przygotowują do podjęcia pracy. Na stanowisko opiekuna osób starszych w Niemczech można aplikować bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego i wykształcenia, jednak dodatkowe kwalifikacje i umiejętności dają możliwość uzyskania korzystniejszej oferty. Zatem osoby będące opiekunami medycznymi, fizjoterapeutami, ortopedami czy pielęgniarzami z pewnością bez trudu otrzymają pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Wysokość zarobków na stanowisku opiekuna osób starszych w Niemczech

Kwota wynagrodzenia za pracę na tym stanowisku to średnio 1300 EURO netto na miesiąc. W zależności od wyżej wskazanych czynników, a także lokalizacji i innych dodatkowych umiejętności, takich jak np. posiadanie prawo jazdy, zarobki mogą być wyższe. Do wynagrodzenia warto doliczyć premie, a także dodatki ekstra, na przykład za pracę w czasie polskich świąt lub wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here