Na czym dokładnie polegają szybkie płatności on-line?

Chcesz wykonać szybki przelew, który od razu dojdzie do odbiorcy? Wybierz płatność przez specjalne systemy płatności on-line. Jak to działa?

Aktualnie coraz więcej sklepów internetowych i serwisów on-line korzysta ze specjalnych systemów płatności internetowych. Dzięki nim można zrealizować transakcję szybko, wygodnie, a także bezpiecznie – bez potrzeby wypełniania tradycyjnego formularza przelewu.

Co warto wiedzieć o systemach płatności on-line? Jak dokładnie działają? Sprawdź teraz!

Systemy płatności on-line – co to jest?

Pod pojęciem systemu płatności on-line, systemu płatności internetowych czy też e-płatności znajduje się usługa, która polega na pośredniczeniu pomiędzy nadawcą a odbiorcą przelewu.

Sama obecność pośrednika nie oznacza jednak, że transakcja będzie wolniejsza – jest wprost przeciwnie! Informacja o wpłacie od razu dociera do odbiorcy, co przyspiesza realizację zamówienia.

Aby skorzystać z systemu płatności on-line, nie trzeba posiadać karty płatniczej – można zapłacić także standardowym przelewem – w taki właśnie sposób serwis przelewy24.pl realizuje szybkie płatności przez internet zarówno na komputerach, jak również na urządzeniach mobilnych.

Za pomocą systemu płatności on-line możemy płacić:

  • przelewami bankowymi
  • kartami płatniczymi
  • innymi metodami, na przykład Visa Checkout, MasterPass

Szybkie płatności on-line – na czym to polega?

Gdy chcemy skorzystać z systemu płatności on-line, powinniśmy wybrać taką właśnie formę płatności w serwisie. Następnie wskazujemy na swój bank, płatność kartą albo inną preferowaną przez nas metodę.

Potem postępujemy według zaleceń. Gdy chcemy wykonać przelew, jesteśmy przekierowywani na stronę banku. Logujemy się i potwierdzamy transakcję. Nie musimy wypełniać formularza przelewu!

Serwisy realizujące płatności tego typu, na przykład serwis przelewy24.pl realizuje szybkie płatności od razu, dlatego odbiorca natychmiast otrzymuje informację o wpłacie. Wpłacający dostaje także potwierdzenie swojej wpłaty w postaci wiadomości e-mailowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here