grafik komputerowy

Jeżeli interesuje cię praca w branży reklamowej , a konkretnie stanowisko grafika komputerowego z pewnością zastanawiasz się jakie są realia zarobkowe w takim zawodzie. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania. Przekonaj się, ile zarabia grafik komputerowy! Nie czekajmy więc i zaczynajmy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-grafik/ 

Grafik komputerowy – ile zarabia?

Zarobki grafika zależą przede wszystkim tego, czym dokładnie się zajmuje. Wykonana praca w dużej mierze oceniona jest również pod względem wymiaru czasowego. Jak wygląda to w przypadku mediany? Mediana zarobków na takim stanowisku w naszym kraju wynosi około 4460 zł. Specjalista nie spotyka się z zarobkami niższymi niż 3340 zł. Stawki, które może zgarnąć grafik 2D w województwie lubelskim lub warmińsko-mazurskim wahają się w okolicach od 2100 zł do 2369 zł.

Jak wyglądają zarobki w przypadku innych specjalistów?

Bardziej kreatywnych branżach zatrudnienie znajdzie na przykład grafik 3D. Będą to obszary takie jak reklama, rozrywka, wideo czy kinematografia. Taki specjalista może liczyć na zarobek wynoszący od 5900 zł do 7500 zł brutto. Uzależnione jest to jednak od wielkości projektu, stopnia oraz doświadczenia i zaangażowania pracownika grupy ilustrator na etacie może liczyć na około od 2000 zł do 3500 zł na miesiąc. I bardziej doświadczeni mogą wyciągnąć nawet 5500 zł. 

Spore zarobki czekają też specjalistów DTP, którzy zajmują się wykładaniem graficznym za 15 magazynów. Ich zarobki wynoszą średnio 5700 zł. Jest to jednak mediana, która wynika z tego, że połowa wszystkich specjalistów zarabia więcej, a druga połowa mniej niż podana kwota. Oczywiście są to kwoty przybliżone oraz opracowane na podstawie zarobków grafików całego kraju.

Zobacz też: http://przedsiebiorczapani.pl/logopeda-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here