Konto w banku - przemyślana decyzja

Wszystkie osoby, które pobierają z jakiegoś tytułu wynagrodzenie muszą obecnie posiadać konto, na które przelewane są zarobione pieniądze. Odchodzi się już całkowicie od wypłat swojego wynagrodzenia gotówką. Pozwala to na kontrolowanie przez odpowiednie służby przepływów środków pieniężnych między poszczególnymi podmiotami i osobami prywatnymi. Dlatego założenie konta w banku jest pierwszą czynnością, jaką powinien zrobić młody człowiek, zaraz po tym jak został zatrudniony i podpisał umowę z pracodawcą. Nie jest istotne jaką kwotę będzie otrzymywać nowy, młody pracownik, bo nie wpływa to na rodzaj posiadanego konta. Przeważnie są to podstawowe rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, które nie posiadają specjalnie atrakcyjnego oprocentowania. Ale ich zadaniem nie jest gromadzenie oszczędności swojego właściciela i ich pomnażanie, a głównie mają one pomóc w codziennym rozliczaniu się podczas zakupów w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Mają zadanie szybkie i proste przesyłanie konkretnych kwot między jedną a drugą osobą.

W dzisiejszych czasach założenie konta w banku nie musi się wiązać z koniecznością odwiedzenia wybranej przez siebie placówki bankowej. Cały proces można przeprowadzić w internecie, gdzie jednocześnie panuje opinia, że im bardziej zaawansowana technologia obsługi internetowej tym lepszą, sprawniejszą i bardziej wszechstronną obsługę będzie miał właściciel rachunku. Nie ma chyba na ranku już żadnego banku, który nie posiada w swojej ofercie standardowego rachunku internetowego, dlatego poszczególne instytucje finansowe prześcigają się w propozycjach udogodnień i pokazaniu atrakcyjności swoich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Jednym z najważniejszych powodów chęci zdobycia jak największej liczby posiadaczy rachunków jest możliwość śledzenia zachowań poszczególnych klientów i wychodzenie im na przeciw wtedy, kiedy oni tego najbardziej potrzebują. Szczególnie istotne jest to przy spersonalizowanej i precyzyjnie przygotowanej ofercie kredytowej, na której banki i inne instytucje finansowe najbardziej zarabiają.

Założenie konta w banku wiąże się również z przelewaniem na to konto swojego wynagrodzenia, o co szczególnie walczą banki, ponieważ jak na dłoni widzą zdolność kredytową swojego klienta, bez konieczności zmuszania go do przynoszenia dodatkowych zaświadczeń, potwierdzających osiągane dochody. Jest to bardzo duża ulga dla klientów, ale również zabezpieczenie dla banku, a tym samym możliwość skrócenia rozpatrywania wniosku kredytowego nawet do kilku minut. W ten sposób nie zdążymy nawet pomyśleć na co byśmy wydali kwotę, którą może nam pożyczyć bank, a już mamy ją na swoim koncie, jako dodatkowe wsparcie finansowe w realizacji swoich planów i nie spełnionych do tej pory marzeń. Nawet nie musimy odwiedzać oddziału, ani dzwonić na infolinię, aby zostać zweryfikowany podczas przyznawania kredytu. Na stronie banku jest to tak zorganizowane, żeby za pomocą 2-3 kliknięć mieć już gotowy wniosek kredytowy, który po przesłaniu do rozpatrzenia przez analityka, będzie podstawą do pojawienia się w ciągu następnych kilkunastu minut pieniędzy na koncie. Aby jak najszybciej zaspokoić potrzeby klientów, wszelkimi czynnościami związanymi z obsługą klienta coraz częściej zajmują się automaty, które na podstawie wcześniej przygotowanych algorytmów, rozpatrują wnioski kredytowe wydają konkretne i ostateczne decyzje wypłaty gotówki lub jej wstrzymanie. Takie automaty nie mylą się i nie są zmęczone, a mogą pracować nawet całą dobę. Jedynym problemem jest to, że są bezduszne i odcinają każdego, kto nawet o złotówkę nie spełnia założonych przez bank kryteriów nałożonych przez bank.

Mają powyższe na uwadze, założenie konta w banku, powinno być przemyślaną decyzją. Kiedy wiemy komu podajemy swoje dane osobowe i ufamy tej firmie, że będzie starała się wykorzystać wiedzę o naszej osobie, nie tylko z korzyścią dla siebie, ale również dla nas, jako jej klientów i swoją ofertę będzie starała się tak dopasować, żeby każda ze stron była zadowolona ze współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here