Najlepsze konto na rynku!

Od kiedy tylko pieniądze pojawiły się na świecie, służąc jako waluta. Wtedy nastąpił koniec handlu wymiennego. Wtedy ludzie zaczęli pożądać pieniędzy, kto je posiadał, ten miał władzę. Ci, co mieli bardzo dużo pieniędzy, martwili się o to, aby ktoś ich nie okradł. A jak wiemy nie od dziś, złodzieje istnieją tyle samo czasu, ile istnieją pieniądze. Pewnego dnia ktoś wymyślił instytucje, która miałaby na celu zajmowanie się pieniędzmi, nie tylko właściciela, ale również innych ludzi. Idea była przełomowa i przetrwała do dzisiaj. Instytucja zajmująca się pieniądze pieniędzmi to oczywiście bank. Banki zawsze były instytucjami państwowymi, jednak dzisiaj wygląda to trochę inaczej. Dzisiaj w dobie komputerów, nie musimy posiadać przy sobie gotówki, aby cokolwiek kupić. Różne banki oferują nam różnego rodzaju konta. Niektóre z nich są darmowe inne nie. Bardzo często zdarza się, że konto jest darmowe, jeśli spełnimy jeden bądź dwa warunki określone w umowie, dlatego powinniśmy czytać wszystko, co podpisujemy.

Jak wybrać dobre konto w banku?

Pierwszą sprawą, jest nasze miejsce zamieszkania. Jeżeli mieszkamy na wsi, to nasze możliwości są bardzo ograniczone. Jeżeli natomiast mieszkamy w dużym mieście, dużo łatwiej będzie nam dokonać wyboru oraz będziemy mogli wybrać najlepszą dla nas możliwość. Mieszkając na wsi, zazwyczaj wybieramy bank, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Wtedy mamy do wyboru maksymalnie 3 różne banki. Jeżeli Mieszkamy w dużym mieście takim jak Wrocław, Warszawa, Kołobrzeg bądź Kraków wtedy mamy dużo więcej możliwości. Od naszego wieku zależy to, jakie konto zostanie nam zaproponowane podczas rozmowy z konsultantem w oddziale banku. Istnieje kilka różnych rodzajów kont bankowych: konto dla młodych, konto dla studentów, konto dla osób indywidualnych, konto dla firm oraz konto dla nieletnich. Jeżeli nie mamy ukończonych 18 lat, wtedy musimy wybrać się do banku najlepiej z rodzicami, ponieważ potrzebna jest ich pisemna zgoda, na to byśmy mogli założyć konto w banku. Jeśli mamy ukończone 18 lat, wtedy możemy sami założyć konto w banku i takie konto nazywa się kontem dla młodych. Zasady konta dla młodych będą obowiązywały nas, w zależności od banku, do 25 bądź 30 roku życia. Dobre konto w banku to takie, które nie zobowiązuje nas do przymusowych zakupów tylko po to, by utrzymać je w należytym statusie. Każdy, kto posiada konto w banku, Posiada również kartę kredytową, za którą bardzo często trzeba osobno zapłacić. Dobry bank taki który, daje możliwość wybierania pieniędzy z naszego konta przy pomocy bankomatów należących do innych banków, oraz nie pobiera z tego tytułu dodatkowych opłat. Zanim zdecydujemy się na założenie konta w banku, powinniśmy poczytać w Internecie na forach dyskusyjnych na temat tego, jakie jest podejście danego banku do klienta oraz jak szybko rozwiązują problemy.

Podczas zakładania konta w banku, podpisywana jest umowa. Ustalane są też limity, jakie można wypłacić z konta podczas jednego dnia. Ważne jest, by nie ustawić tej kwoty na zbyt wysoką, ponieważ w przypadku kradzieży karty możemy bardzo dużo stracić. Większość banków na polskim rynku oferuje klientowi możliwość udziału w programie partnerskim. W takim programie partnerskim, za polecenie konta w danym banku, otrzymujemy prowizja. Może to być 50, może być 100 albo nawet i 200 złotych. Wszystko zależy od tego, jakie stawki ustali sobie dany bank.

Trzeba zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach bez konta w banku, nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Jeśli chcemy przyjąć się do pracy, wypłaty będą trafiały na nasze konto bankowe. Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze podczas płacenia rachunków, przelewy internetowe są za darmo. Są dużo tańsze niż wypisywanie przekazów i specjalna jazda z nimi do oddziału banku, aby uregulować należności za rachunki.

Podsumowując, dobre konto w banku to takie konto która jest darmowa, ma dużo oddziałów na terenie całego kraju, mamy możliwość wyboru środków z dowolnego bankomatu za darmo, obsługa klienta przebiega szybko i sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here