Wynagrodzenie za nadgodziny

Coraz więcej osób pracuje w ciągu dnia długie godziny, by zarobić na piętrzące się wydatki i zobowiązania. Niektóre zakłady dają możliwość pracy po godzinach lub nawet oczekują od pracownika pełnej dyspozycyjności. Coraz więcej ofert pracy zastrzega sobie, że pracownik powinien być dyspozycyjny. Niewiele osób, może wykonywać pracę od 8-16, a potem spokojnie odpoczywać. Czasem jest tak, że wciąż myślą oni o pracy i o zaległościach, które mają. Biorą więc nadgodziny, by nadrobić, pracę i przygotować wszystko. Osoby młode, które nie mają jeszcze rodzin, mogą sobie na to pozwolić, ale ludzie, którzy mają obowiązki rodzinne, mają trudności z wygospodarowaniem na pracę więcej czasu. Oczywiście wszystko zależy od priorytetów, jeśli rodzina potrzebuje pieniędzy, nadgodziny są płacone z dużym bonusem, warto z tego skorzystać, pamiętając oczywiście, że pieniądze to nie wszystko. niektórzy o tym zapominają i poświęcają się pracy bez reszty. To pracoholicy, myślą tylko o klientach, szefie, nie mają prywatnego życia. Nie jest to zdrowe dla psychiki i ciała. Mogłoby się wydawać, że taki zaangażowany pracownik to skarb, jednak badania wskazują na coś odmiennego. Pracownik musi wypoczywać, musi mieć zregenerowany umysł, tylko wtedy będzie efektywny i kreatywny. Dorze o tym pamiętać. Nie chodzi o to, żeby pracować na akord, ale mieć rzeczywistą radość z wykonywania zawodu. Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić. paca jest koniecznością, ale są osoby, które gdyby tylko mogły zrezygnowałyby z niej i poświęcili się swojej pasji.

Wynagrodzenie za nadgodziny powinni być wysokie. Czasem jest tak, że za nadgodziny, pracodawca woli zapłacić wolnym dnem, nie każdemu to pasuje i odpowiada. Niektóre zakłady pracy, oferują bardzo dobre warunki, wypłaty zawsze są na czas, bardzo dobry socjal, ale jeśli atmosfera wśród pracowników jest słaba, nie jest to praca, która przyniesie zadowolenie. Żeby mieć radość i satysfakcję, trzeba zadbać o wiele czynników, a wtedy wykonywanie nawet trudnych i skomplikowanych czynności, ale w zgranym zespole, będzie prawdziwą radością. Pozwoli również szukać możliwości rozwijania się. Ambitny pracownik, zwykle dobrze sprawdza się na swoim stanowisku, ponieważ szuka możliwości różnych ulepszeń, często jest też tak, ze awansuje szybciej. Ludzie, którzy mają dobre pomysły i zależy im na rozwoju firmy są dobrymi pracownikami, szefowie im ufają i chętnie płacą wynagrodzenie wyższe niż innym.

Trzeba również powiedzieć w tym miejscu, że dla wielu osób praca jest przedłużeniem tożsamości, to znaczy, ze utożsamiają się z nią, czują się całością ze swoją firmą, jest to dobre, ale również może być niebezpieczne, jeśli chętnie zostają po godzinach i zawsze można na nich liczyć cierpi na tym rodzina. Dzieci chcą mieć tatę i mamę, w miarę możliwości codziennie. Nie zawsze jest to możliwe, ale warto tak sobie ułożyć pracę zawodową, żeby nie komplikowała ona naszych relacji rodzinnych. Niekiedy zostanie po godzinach jest wskazane, zarówno dla budżetu jak i dla dobra firmy, ale jeśli dzieje się prawie codziennie lub każdego tygodnia, nie jest to dobre. Trzeba się szanować, a przede wszystkim szanować swój czas, którego nie może zabraknąć na to, co najważniejsze. Taki balans życiowy bardzo pomoże zachować równowagę. Nie należy uważać również, że jest się niezastąpionym pracownikiem w firmie. Zawsze może się znaleźć ktoś, kto będzie sobie z danymi obowiązkami radził jeszcze lepiej.

Dobrze jest również, co jakiś czas zmienić pracę, jeśli jakieś stanowisko, przestaje nas satysfakcjonować, ponieważ, nie jest wynagradzana nasza praca w zadowalający nas sposób, warto zacząć rozglądać się za innym zajęciem. Oczywiście, nie należy podejmować szybkich, gwałtownych decyzji i rzucać wypowiedzenie na stół szefowi, zawsze kiedy coś nam się nie podoba, chodzi o to, żeby być spokojnym, ale zawsze warto szukać dla siebie różnych możliwości, a nie stać w miejscu. Skoro znaleźliśmy jedną pracę, z pewnością znajdziemy następną. Warto myślec pozytywnie i mieć zdrowe poczucie wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here