Wynajem biura dla nowych firm

Zakładając działalność gospodarczą określamy, gdzie będzie się mieścić jej siedziba. Nie każdy ma możliwość tworzenia biura w swoim miejscu zamieszkania. Zwłaszcza, jeśli specyfika jego firmy oznacza wizyty kontrahentów i klientów. Z tego powodu wielu przedsiębiorców korzysta z pomocy takich firm, jak Realko. Można w nich znaleźć lokal na miarę swoich potrzeb.

Lokal skrojony na miarę

Szukając biura do prowadzenia swojej firmy można się skusić na dwie opcje: zakup lokalu lub jego wynajem. Pierwsza wersja jest zbyt kosztowna dla młodego przedsiębiorcy, więc zwykle zaczyna się od wynajmu. Duże miasta mają bogatą bazę lokali, dostosowanych do każdego biznesu. Bywają dzielnice, w których większość lokali użytkowych jest przeznaczonych do wynajęcia. Firmy takie, jak Realko pomagają dopasować ofertę do profilu biznesu. Dzięki temu można liczyć na lokal skrojony na miarę. Coraz częstsze jest zawieranie umów długookresowych, jak również najem wielkopowierzchniowy. Przy obu tych opcjach istnieje możliwość negocjowania warunków umowy, w tym niższe ceny. Najemca ma pewność, że jego lokal przez dłuższy czas będzie przynosił zysk a wynajmujący nie będzie się obawiał nagłej zmiany warunków umowy.

Mniejsze obciążenie budżetu

Nie każdy nowy biznes przetrwa na rynku drapieżnej konkurencji. Z tego powodu zakup lokalu na biuro już na początku działalności nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli firma nie przetrwa, trzeba będzie dodatkowo zmierzyć się z problemem sprzedaży niepotrzebnego lokalu. W dużych miastach nawet niewielkie biura są bardzo drogie. Jeśli biznes jest finansowany z oszczędności lub kredytu, zakup lokalu może poważnie nadszarpnąć finanse. Stąd większość przedsiębiorców, korzystających z oferty Realko to mali i średni przedsiębiorcy. Ich firma jest nastawiona na częste kontakty ze swoimi kontrahentami i klientami. Inaczej wygląda sytuacja, w której ktoś świadczy usługi, nie wymagające zapraszania do siedziby firmy. To cały szereg zawodów, które mogą być wykonywane w domu klienta. Wówczas już na starcie można oszczędzić na reprezentacyjnym lokalu do wynajęcia. 

Kosztowna lokalizacja

Ponieważ biuro nie jest tylko miejscem spotkań, ale także wizytówką firmy, wybór siedziby powinien być dobrze przemyślany. Najważniejsza jest lokalizacja. Centrum miasta to doskonała opcja dla działalności, w której łatwy dojazd jest kluczowy a klienci nie chcą przemierzać wielu kilometrów na przedmieścia. Jednak istnieją firmy, którym bardziej będzie służyć kameralna okolica mniej modnej a co za tym idzie, tańszej dzielnicy. Istotne jest także, ile osób będzie na co dzień przebywać w siedzibie firmy. Jeśli kilka, warto zadbać o ich komfort. Już na etapie poszukiwania lokalu należy określić, jaki metraż nas interesuje. Myśląc o rozwoju firmy w dalszej perspektywie zwykle zwiększa się zatrudnienie. Najlepiej szukać biura, które będzie miało dodatkowe miejsce. 

Korzystając z platformy Realko można określić wszystkie swoje oczekiwania od najemcy. Wynajmujący nie musi sam szukać lokalu, ponieważ są mu przesyłane gotowe propozycje, spełniające podane kryteria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here