zasiłek rodzinny w Niemczech

W Niemczech mieszka i pracuj naprawdę duża grupa Polaków. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że mieszkając i pracując w Niemczech ubiegać można się o zasiłek rodzinny na dzieci. Dobrze jest zatem zapoznać się z informacjami dotyczącymi tego komu taki zasiłek przysługuje, jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać oraz jakie dokumenty należy skompletować. Okazać się bowiem może, że wielu osobom taki zasiłek przysługuje, lecz same o tym nie wiedziały.

Zasiek rodzinny w Niemczech – komu przysługuje?

Temat „zasiłek rodzinny Niemcy” to temat często dyskutowany przez Polaków mieszkających za zachodnią granicą. Tam zasiłek ten określa się jako Kindergeld. Wniosek o takie świadczenie złożyć może rodzic bądź opiekun prawny dziecka. Ważne jest jednak, aby osoba wnioskująca spełniała określone warunki. Po pierwsze, osoba chcąca uzyskać zasiłek rodzinny w Niemczech musi w tym kraju legalnie pracować przez okres minimum 6 miesięcy bądź posiadać w Niemczech zarejestrowaną działalność gospodarczą. Co ważne, zasiłek rodzinny w Niemczech otrzymać może także osoba, która została oddelegowana do pracy w tym kraju przez polską firmę. Aby złożyć wniosek o świadczenie konieczne jest także, aby dziecko stale zamieszkiwało w gospodarstwie rodzinnym osoby, która wniosek o zasiłek rodzinny składa. Przy czym, dziecko nie musi mieszkać na terytorium Niemiec.

Zasiłek rodzinny w Niemczech – na kogo przysługuje?

Osoba pracująca w Niemczech może ubiegać się o zasiłek rodzinny (https://www.euro-punkt.pl/zasilek-rodzinny-niemcy,2,2,128) zarówno na własne dziecko rodzone, jak i dziecko przysposobione. Możliwość otrzymania Kindergeld dotyczy także dziecka, które zostało przyjęte na stałe do gospodarstwa rodzinnego osoby pracującej w Niemczech i ubiegającej się o takie świadczenie. Dobrym przykładem takiej sytuacji może być przykład dziecka z poprzedniego związku. Zasiłek rodzinny w Niemczech przyznawany jest do ukończenia 18 roku życia przez dziecko. Może być ono przedłużone jeśli dziecko po ukończeniu 18 roku życia kontynuuje naukę. W takim przypadku zasiłek wypłacany może być do 25 roku życia. Zasiłek rodzinny Niemcy będzie można otrzymać pod warunkiem właściwego skompletowania odpowiednich dokumentów. Jakie to dokumenty?

Jakie dokumenty potrzebne do uzyskania Kindergeld?

Kiedy wpisze się w wyszukiwarce hasło „zasiłek rodzinny Niemcy” to z pewnością otrzyma się wiele informacji na ten temat. Jeśli jednak chodzi o skompletowanie dokumentów to często można się w tym pogubić. Dobrze jest w takim przypadku skorzystać z pomocy fachowej firmy, która pomaga w uzyskaniu takiego świadczenia. Przykładem takiej firmy może być euro-punkt.pl. Firma ta z pewnością pomoże w skompletowaniu wszystkich dokumentów. Te mogą być bowiem różne. Wszystko zależy choćby od formy zatrudnienia. Właściwe skompletowanie wszystkich dokumentów jest bardzo ważne. Cała procedura przyznawania świadczenia nie jest bowiem krótka. Każdy błąd przy składaniu wniosku i potrzebnych dokumentów może tę procedurę jeszcze bardziej wydłużyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here