Leasing kontra kredyt

Jeszcze do niedawna leasing przewidziany był jedynie dla firm, dzisiaj jednak z tej opcji mogą korzystać również klienci indywidualni. Jeśli szukasz sposobu na finansowanie celu, jakim jest pojazd mechaniczny, porównać tradycyjny kredyt samochodowy oferowany przez banki i poznaj nową ofertę leasingu na klientów prywatnych. Wybierz opcję, która opłaca Ci się bardziej. 

Leasing dla klientów indywidualnych na TAK 

Dlaczego kredyt na samochód powoli odchodzi do lamusa na rzecz nowoczesnej formy leasingu aut? Musisz wiedzieć, że zobowiązanie kredytowe, chociaż udzielane na preferencyjnych warunkach, to jednak nie zawsze jest opłacalne. W licznych przypadkach jest wręcz niemożliwe do uzyskania. Każda instytucja bankowa dokładnie weryfikuje zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów. Ci, którzy nie generują wystarczających dochodów albo mają złą historię kredytową, raczej nie będą mogli współpracować z bankiem. Co więcej, w przypadku kredytów samochodowych bardzo często wymagany jest wkład własny. 

Jakimi cechami charakteryzuje się leasing konsumencki? To najczęściej niskie miesięczne raty, brak konieczności uiszczania wkładu własnego, minimum formalności i możliwość współpracy z firmą leasingową bez skrupulatnej weryfikacji sytuacji finansowej klienta. 

Status własności auta 

Rzeczywiście, fani kredytów na samochód wskazują, że w przypadku zaciągnięcia takiego zobowiązania, auto od razu staje się własnością kredytobiorcy i może on dowolnie dysponować pojazdem. Co ważne, może samochód sprzedać, aby uregulować wszelkie płatności, na przykład w sytuacji pogłębiających się problemów finansowych. 

W przypadku leasingu nie ma takiej możliwości. Umowa leasingowa nie przewiduje przeniesienia własności auta w trakcie spłaty miesięcznych rat leasingowych. Możliwość wykupu samochodu następuje dopiero po spłacie ostatniej raty. 

Czy leasingobiorcy zawsze decydują się na taką opcję? Absolutnie nie. Z reguły samochód jest po prostu zwracany do firmy leasingowej, a klient podpisuje nową umowę i może korzystać z nowszego modelu auta. Dzięki temu co kilka lat można cieszyć się nowszym, lepszym samochodem bez dużego nakładu finansowego. Leasing daje szansę użytkowania auta, na które leasingobiorcy nie stać. 

Leasing czy kredyt dla firm?

Jeśli wiemy już, jakimi zaletami charakteryzuje się leasing dla klientów indywidualnych, warto poznać również atuty leasingu w przypadku firm. Trzeba przyznać, że dla przedsiębiorców takie rozwiązanie staje się znacznie bardziej opłacalne, niż kredyt. Właściciele firm rozwijają flotę służbowych aut, korzystając właśnie z leasingu, ponieważ ten pozwala obniżać koszty prowadzonej działalności. Znaczną część raty leasingowej wrzuca się w koszty firmy, co obniża podatki. Leasing pozwala też użytkować samochody w pełnym komforcie. Opłaty związane z OC, AC czy naprawami aut reguluje firma leasingowa. Trzeba przyznać, że to naprawdę spore ułatwienie, dogodność oraz oszczędność finansowa, a przy tym pełna wygoda użytkowania samochodu bez żadnych dodatkowych obciążeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here